Plastik Enjeksiyon Kalıp Tasarımı

Projelerinizin veya ürünlerinizin plastik enjeksiyon kalıplarını imalat tecrübelerimiz ile birleştirerek tasarlamaktayız. Enjeksiyon kalıp tasarımını; imal edilecek kalıphanenin teknolojisini, talaşlı imalatı, alıştırma ve parlatma aşamalarını göz önünde bulundurarak yapmaktayız. Kalıp tasarımlarımıza tecrübelerimizi katarak optimum imalat maliyetli, optimum çevrim süreli ve beklenen çalışma ömrünü veren bir kalıp imal edilmesini sağlayabilmekteyiz. Amaçlarımız arasında kısa sürede doğru ürünü imal edebilecek bir kalıp tasarımı yer almaktadır.
Kalıp tasarımına başlamadan önce müşterimiz ile aşağıdaki şekilde bir yol izleyerek hedefe yönelik yol haritası belirlemekteyiz. Kalıp tasarımını sadece ürün 3D datası üzerinden değil, teknik resim toleranslarını da göz önünde bulundurarak yapmaktayız.

Plastik Enjeksiyon Kalıp Tasarımında Yaptığımız Müdahaleler

  • Tecrübelerimize doğrultusunda kalıp datası ile ürün datası arasında ölçüsel değişikliklere gitmek.
  • Kalıp çeliklerinin ölçüsel ve fonksiyonel kritik bölümlerini lokmalara ayırarak tasarlamak.
  • Lokma malzemelerini bakır esaslı alaşımlardan seçilmesini önermek.
  • Çelikleri ve/veya lokmaları “conformal cooling” teknolojisi ile tasarlamak.
  • Kalıp plakaları, maçalar, maça kilitleri gibi enjeksiyon basıncına maruz kalan kalıp elemanlarına core shift analizleri hesaplayarak kalıp deformasyonlarını, esneme miktarlarını öngörüp buna göre malzeme ve kalınlık ölçülerini belirlemek.

Otomotiv, Beyaz Eşya, Endüstriyel vb. farklı ürün ihtiyaçlarında kalite ve çalışma ergonomisini ön planda tutarak Görsel, Güvenlik, Mekanik gibi farklı alanlarda plastik enjeksiyon kalıp tasarımı konusunda değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Detaylı analiz çalışmaları ve enjeksiyon tecrübemiz ile uygun prosesler kurma konusunda iş birliği içindeyiz, en kaliteli parça, en hızlı proses yada en kararlı proses kurgusunda kalıp dizaynı değişkenlerini ve analiz sonuçlarını bir araya getirerek beklentileriniz üzerine sizlere en doğru cevap ve hizmeti vermekteyiz.

plastik-enjeksiyon-islemleri-01

plastik-enjeksiyon-islemleri-02